Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie działa tempomat

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie działa tempomat

    ahmed799, często coś u nich robimy i mają bardzo przyzwoite ceny...
    Wszystko zależy czego oczekujesz, bo jeśli ma być po koleżeńsku, to trzeba dalej szukać, a jeśli dobrze i tanio, to na Morskiej w Gdyni Wieeelka Drukarnia - podsloniem.pl

  • #2
    Nie działa tempomat

    Dołożyłem tempomat do Yeti 2010 silnik 1,2 TFSI CBZB.

    Kabelek pociągnięty z modułu pod kierownicą z pinu 5 do pinu 45 w sterowniku silnika.
    W silniku zakodowałem tempomat. W module 16 też zakodowałem. Oba sterowniki przyjęły kodowanie. Tempomat jednak nie działa.
    Nie wywala żadnych błędów.

    Co mogłem źle zrobić lub co powinienem jeszcze zrobić, żeby tempomat działał.

    Czy jest możliwe, że moduł kierownicy pomimo, że dał się zakodować to jednak nie obsługuje tempomatu?

    Jego numer 5K0 953 521 BM
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      spróbuj wykodować tempomat z silnika i wkodować raz jeszcze
      następnie wysiadasz z auta, zamykasz z pilota, otwierasz kilka razy
      powinien zatrybić

      możesz jeszcze upewnić się, że silnik widzi manetkę w grupach pomiarowych...
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • #4
        Wyłącz multifunkcję kierownicy (całkowicie) zobaczysz co się stanie.

        Daniel

        Komentarz


        • #5
          A czy ktoś byłby w stanie zainstalować tempomat w Yeti FL 2013, najlepiej z okolic Krakowa?

          EDIT:
          Przy okazji kasowania komunikatu o przeglądzie (zapomnieli go skasować) zapytałem o koszt montażu. Podobno trzeba wymienić sterownik (1200,-) plus koszt manetki z robocizną. W 2000,- ledwie bym się zamknął...
          Rafał

          Komentarz


          • #6
            Potrzebuję pomocy przy podłączeniu tempomatu w Yeti 2015. Silnik CZCA 1,4 TSI. Nie mam go w mojej instrukcji. Pin 45 jest zajęty we wtyczce 94-pinowej.


            Jeśli ktoś ma dostęp do schematu sterownika silnika z tego silnika i mógłby mi tu napisać, który to pin to będę wdzięczny.

            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              koleś - patrzyłeś na to
              -> http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=397
              i tutaj

              -> Modyfikacje ulepszenia ciekawostki - VW GOLF / CC oraz inne...: Tempomat
              Ostatnio edytowany przez sebwiecz; 4195.

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70046

              Komentarz


              • #8


                Nie patrzyłem i już nie potrzebuję bo tempomat zrobiony.
                Informację dostałem z Czech.

                Niestety polskie ASO nie pomogło choć długo się znamy.
                Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • #9
                  Witam, posiadam Yeti z 2015 z silnikiem CZDA, czy ma ktoś może informacje do jakiego pinu w sterowniku silnika należy podłączyć dodatkowy przewód od tempomatu?

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam ponownie , prosiłbym o informacje na temat podłączenia przewodu od tempomatu do wtyczki 94 pin w komputerze, wg. instrukcji którą znalazłem powinien się wpiąć do pinu 45, ale jest już zajęty .Mój samochód to skoda yeti rocznik 2015 silnik 1.4 tsi 150 KM CZDA. Mam już wymieniony cały zestaw manetek z modułem kierownicy, zostało tylko podłączenie przewodu do kostki komputera. Proszę o pomoc.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez kuball Zobacz wpis
                      CZDA
                      Dla tego silnika spróbuj pin 66

                      Wyciągnąłem to z O3 ale silnik na pewno CZDA więc może i u Ciebie będzie ten sam pin.
                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                      Komentarz


                      • #12
                        Dziękuję za informację, niestety pin 66 też jest zajęty. Będę musiał jeszcze gdzieś poszperać odnośnie podłączenia tempomatu do mojego auta.Mam pytanie do "koleś" , podłączałeś tempomat do Yeti 2015 silnik CZCA 1,4 TSI, czy dodatkowy przewód wpinałeś do pinu 66 czy może był jeszcze inny pin ?Z góry dziękuję za odpowiedź

                        Komentarz


                        • #13
                          CZCA. Pin 56 w T94. Tak podłączyłem i działa.
                          Na pewno dobrze policzyłeś do tego 66?
                          Łatwo się pomylić w tej wtyczce.
                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                          Komentarz


                          • #14
                            Na 100% zajęty, liczyłem kilka razy. Muszę sprawdzić czy pin 56 jest wolny. Pytanie czy jak podłączę pod ten pin a on nie będzie od tempomatu to mogę uszkodzić komputer czy tylko kodowanie nie przejdzie?

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X